Rekonštrukcie domov

Pri rekonštrukcii sa poraďte s odborníkmi

 

Keď už máte rozhodnuté, čo všetko chcete zmeniť, skonzultujte to s odborníkom, ktorý už má viacero takýchto projektov za sebou a vie vám navrhnúť vhodný postup, časový a finančný harmonogram a poradiť pri výbere stavebných materiálov. Prehodnotí s vami vaše nápady a želania, so skúsenosti poradí riešenie aj neobvyklejších situácií.

Pri rekonštrukcii sa môžete vybrať dvomi cestami – buď si zorganizovať na rôzne práce potrebných profesistov, alebo zveriť rekonštrukciu firme, ktorá má v tejto oblasti potrebné skúsenosti. Pri generálnom dodávateľovi, ktorý dodá celú rekonštrukciu na kľúč, sa nemusíte obávať o záruku na celé dielo a nemôže sa stať, že sa budú jednotliví profesisti odvolávať na nekvalitnú prácu tých druhých.

V prípade zmien farebnosti interiéru a nového nábytku je vhodná konzultácia priamo s interiérovým architektom, ktorý poradí a aj sám navrhne vhodné riešenie, pekné na pohľad a zároveň funkčné.

Plánovanie – základ úspešnej rekonštrukcie rodinného domu aj bytu

 

Plánovanie je najdôležitejšia časť celej rekonštrukcie. Treba si pripraviť súpis všetkých prác, ktoré majú na dome prebehnúť a dať im logické poradie. Nemaľovať skôr ako sa dokončí elektrika, neosádzať soklové lišty pokiaľ nie sú nalepené tapety atď.

Pri výbere povrchovým materiálov treba dbať na ich vlastnosti a či sú vhodné do určeného prostredia. Napríklad k malým deťom do detskej izby nedať tapetu s 3D vzorom, lebo z nej spravia omaľovánku, ale skôr využiť inšpiráciu z množstva umývateľných maľoviek, či tapiet.

Rekonštrukcia kúpeľne, kuchyňe a toalety

Kúpeľňa, kuchyňa a toaleta by mali byť ľahko udržiavatelné, pri výmene treba pozerať aj na funkciu a osadenie. Obrovské možnosti výberu sanity, obkladov a dlažby zaplavili naše obchody, ale nie všetky sú vhodné pre všetky domácnosti. Pri výbere treba pozerať aj na dostupnosť tovaru u nás. Aby ste v prípade prasknutia jednej dlaždice nečakali polroka na dodávku novej, či zlomenia určitého typu sedátka už nenašli u nás vhodný ekvivalent. K dlažbe a k obkladu je vždy dobré si nechať pár kúskov do zásoby a ku všetkým materiálom mať odloženého dodávateľa s kontaktom.

 

Dizajn verzus funkčnosť

Často krát sú dizajnérske prvky menej funkčné ale vyzerajú dobre a dotvárajú pocit domova. Treba zvoliť zlatú strednú cestu. Je to na vás koľko chcete tolerovať krásne alebo funkčné prvky. Vo váze s dierami žiadne kvety neprežijú ale môže pri každom pohľade na ňu ulahodiť vášmu oku a vyčarovať úsmev na tvári.

Dobre a logicky naplánovaná rekonštrukcia, so spoľahlivými odborníkmi a kvalitnými materiálmi, vie naplniť všetky vaše očakávania ku komfortnému a praktickému bývaniu.

 

Ak s ňou nechcete mať žiadne starosti, nechcete bývať pár dní s rodinou na stavbe, nechcete kontrolovať výšku osadenia záchodovej misy, či rovný špárorez je najjednoduchšie to zveriť Nám, odísť na dovolenku a vrátiť sa do nového útulného a uprataného domova. Pri kontrole všetkých prác vás zastúpi objektový manažér HomePro, ktorý má s rekonštrukciami dostatočné skúsenosti a dohliadne na dodržanie všetkých postupov, harmonogramu prác a dosiahne želaný výsledok rekonštrukcie. Samozrejme všetky otázky, ktoré počas prác vyvstanú prekonzultujeme s vami a prispôsobíme vašim investičným a časovým možnostiam aby váš
domov získal nové čaro.